fbpx

Hasta Hikayeleri

Küçük Kesi ile Endoskopik Mitral Kapak Tamiri

Kalbindeki mitral kapak yetmezliği şikayetiyle muayeneye gelen İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Abdullah Sultan, küçük yaradan endoskopik mitral kapak tamiri ameliyatıyla sağlığına kavuştu.

Mitral Kapak Tamiri

Ciddi nefes darlığı şikayetiyle muayeneye gelen Neslihan Hanım, mitral yetersizliği ve kalp yetmezliği tanısıyla tedavi edilerek sağlığına kavuştu.

İnfektif Endokardit (Kalp Kapak Enfeksiyonu)

Şiddetli bel ağrısı şikayetiyle muayeneye gelen Refik Bey, İnfektif Endokardit (Kalp Kapak Enfeksiyonu) tanısıyla tedavi edilerek sağlığına kavuştu.

Mitral Kapak Tamiri

Hastamız Tuba Yıldızdağı, Eylül 2020’de mitral kapak yetersizliği olduğunu öğrenmiş ve acilen ameliyat olmadığı takdirde üç ay içinde yaşamını yitireceği söylenmiş. Bu durum karşısında hastamız merkezimize ikinci bir görüş almak için büyük bir korku ve heyecanla başvurdu. Biz de ekokardiyografi yaparak durumunu değerlendirdik ve ameliyatın gerekli olduğunu ama acil olmadığını belirttik.

Bu arada hastamız iki ay sonra bir torunu olacağını ve bu süreyi bekleyip bekleyemeyeceğini sordu. Biz de torunu olduktan sonra gelmesini ve durumunu tekrar değerlendirerek ameliyatın gününü belirleyebileceğimizi söyleyerek bu bekleme sürecindeki ilaçlarını düzenledik.

Tuba Hanım’ın torunu 26 Aralık 2020’de dünyaya geldi. Hastamızı Şubat 2021’de tekrar muayene ettikten sonra değerlendirerek ameliyat olmasına karar verdik. Hastamızı 11 Şubat 2021’de mitral kapak tamiri ameliyatı yaptık. Şu anda hastamızın herhangi bir kaçağı bulunmuyor. Durumu iyi olan ve torunuyla mutlu bir yaşam sürdüren Tuba Hanım’a tüm sevdikleriyle birlikte sağlıklı günler diliyoruz.

Koroner Bypass, Mitral Kapak Değişimi, Triküspit Kapak Tamiri

Birçok hastaneye başvurması sonucunda ameliyatı riskli olduğu için müdahale edilmeyen İlhan Benzer’e yaptığımız tetkikler sonucu koroner arter hastalığı, mitral ve triküspit kapaklarında ciddi derecede kaçak olduğunu tespit ettik.

Ameliyatını planlayarak yaptığımız hazırlıkların ardından koroner bypass, mitral kapak değişimi ve triküspit kapak tamiri operasyonu yaptık.

Hasta Yorumları

N.T.
28 Temmuz 2023

Nisan 2023 ayında kalp kapakçıklarımdaki kaçırma artıp, çok çabuk yorulmaya başlayınca hayat kalitem çok düştü ve moralim çok bozuldu. Açık ameliyatı önermedikleri için başka yollar aramaya başladık. Doktor olan oğlum birçok doktorla görüştü, sonunda Mustafa Güden Hocaya ulaştık. Kızım İstanbul'da...

S.C.
26 Temmuz 2023

Daha önce doktora gittim, tanı orada konuldu fakat sorunuma çözüm bulamadığım için sizi tercih ettim. Başta sevgili doktorum Mustafa Güden olmak üzere asistanı Serdal Bey ile anestezi doktorum Sevim Hanım’a, benim 4. ameliyatım olduğundan dolayı hepimiz umutsuzken onların bize aşıladığı umut ve iç...

O.C.
19 Temmuz 2023

Ameliyatım çeşitli sebeplerden dolayı bir çok kez ertelendi. Nihayet gerçekleştiği için memnunum. Aynı zamanda başarılı bir ameliyat geçirdiğimi de biliyorum. Mustafa Bey, Sevim Hanım ve asistanları Serdal Bey'le internette izlediğim videolar ve kardiyoloğumun tavsiyesi üzerine tanıştım. Mustafa Bey'in...

Ş.M.
12 Temmuz 2023

Şişkinliklerim, yorgunluğum, nefes alış-verişim, yürüyüşlerim düzene girmeye başladı. Her geçen gün daha iyi oluyorum. Önce Allah sonra kıymetli doktorum Mustafa Bey sayesinde hayata yeniden tutundum. Ameliyat sonrası aksi giden hiçbir şeyim olmadı. Mücadele veriyorum ve daha iyi olacağıma inanıyorum....

R.A.
6 Temmuz 2023

Teşhis 2014 yılında farklı bir hastanede konuldu. 2014 yılı için genel kanı hemen ameliyat olmamdı. Ancak Prof. Dr. Mustafa Güden ile görüşmemde anevrizmanın hala sınırlarda olduğunu, ameliyat için acele etmememiz gerektiğini belirtti. Ameliyatın risklerini, sonrasında neler olabileceğini detaylı bir...

O.Y.
31 Mayıs 2023

Daha önceden aort kapak ameliyatı olduğumdan düzenli olarak kontrollerimi yaptırıyordum. Fakat son 5 aydır nefes darlığı, gözlerimde sararma, karında şişlik gibi birtakım durumlar oluştu. Kardiyoloji doktorum yapılan tetkikler sonucunda aort kapakta problem olduğunu ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi....

E.K.
24 Mayıs 2023

Tavsiye üzerine gittimiz Mustafa Hocam’dan Allah razı olsun. İlk muayenede ilgisi, alakası, operasyona ait tüm bilgileri bize aktarması, aklımızdaki soru işaretlerini gidermesi, bize çok güven verdi ve sorunsuz bir ameliyat geçirdim. Ameliyattan sonra da şikayetlerim neredeyse yok denecek kadar azaldı....

S.K.
1 Mayıs 2023

Mustafa hocaya ilk muayeneden şu ana kadar olan tüm ilgi, alakasına ve takibine minnettarız. Tüm süreci şeffaflığı ile açıkladı ve yönlendirmelerde bulundu. Enerjisinin ve başarılarının daim olmasını dilerim. Tüm ekibe teşekkür ederim.

M.V.
29 Nisan 2023

Doğuştan gelen kalp kapak ve aort damar genişlemesi hastalığına sahiptim. Günlük yaşantımı etkiliyor ve nefes dargınlığı, çarpıntı ve halsizlik gibi şikayetlerim oluyordu. Yaklaşık 10 yıldır takip altındaydım. Doktorlar ameliyat olmamın çok riskli olduğunu söylüyordu.

Bunun üzerine biz de tavsiye ile Prof....

F.T.M.
24 Nisan 2023

Mustafa hocayı tercih etme sebebim kardiyoluğumuzun yönlendirmesinden sonra muayeneye geldiğimizdeki konuyu ele alışı, uzun uzun akılda soru bırakmayana kadar net bir şekilde operasyon öncesi ve sonrasını açıklayarak güven vermesinden dolayı oldu.

27 Eylül 2022 tarihinde Mustafa hocam tarafından kalp...

Instagram'daki Yorumlar

Diğer Web Sitelerindeki Yorumlar

MÜKEMMEL
'da 27 değerlendirmeler
Ibrahim Sahin
Ibrahim Sahin
28 Mart 2024
Babamın aort anevrizması nedeniyle tanıştım kendisiyle. Bir doktor olarak; tıbbi açıdan da insani açıdan da gönül huzuruyla başvurulabilecek bir cerrah olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. İşi, gücü rast gitsin. Allah razı olsun.
Ahmet.P
Ahmet.P
6 Mart 2024
Mustafa hocamla 2018 yılında Medipol Hastanesi'nde tanıştık. Babamın aort anevrizması, by-pass ve kalp kapakçık değişim ve tamiri gibi bir kaç işleme ihtiyacı olan bir ameliyat gereksinimi vardı, babamın ikinci açık kalp ameliyatı olacağı için İstanbul'da hiç bir cerrah ameliyatı yapmaya yanaşmadı, Mustafa hocam Allah'ın izniyle çok güzel bir ameliyatla babamı tekrar sağlığına kavuşturdu 6 sene geçti ve babamın kalbi maşallah çok sağlıklı. Böylesine kıymetli ve değerli bir cerrahı ülkemizde görmek çok güzel kendisine teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını dilerim...
Vildan Tercan
Vildan Tercan
20 Ocak 2024
İyi akşamlar 8 ocak 2024 günü Mustafa hocam ve ekibi annemin mitral kapak ameliyatı yaptı ellerine ve emeğine sağlık hepsine sonsuz teşekkürler Allah hepsinden razı olsun servisteki bütün çalışan personellerden takdire şayan insanlar iyiki Mustafa hocama denk geldik diyorum Rabbim rast getirdi .
Kadriye Bilgi
Kadriye Bilgi
14 Aralık 2023
Alanındaki yetkinliği, insanlığı, kişiliği ve daha sayamayacagim bir çok güzel meziyeti ile kendisini tanıdığım için çok mutluyum. Kendisine hayırlı, uzun ömürler dilerim. Asistanı Serdal Beye de harika iletişiminden dolayı ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Herkese tavsiye ediyorum doktorumuzu. Tüm hastalara da acil şifalar diliyorum . teşekkür ederim teşekkür ederim.
Zafer Zengin
Zafer Zengin
10 Aralık 2023
Babamın kalp kapak ameliyatını yaptı Mustafa hocam. 10 yıl oldu babam 85 yaşında, maşaallah turp gibi. Hiç sıkıntı yaşamadık. Mustafa bey güler yüzlü, işinin ehli uzman bir kalp cerrahı. Hiç düşünmeden gidebilirsiniz. Bir çok hastası ile tanıştm. Çok memnunlar.
Berna Ateş
Berna Ateş
9 Kasım 2023
2015’te acil olarak aort kapakçık ve damar ameliyatı olmam gerektiğini öğrenmiştim, birkaç hastane hoca gezdikten sonra en son bir de Mustafa Hoca’ya muayene oldum. Sayesinde 8 yıl takip ederek sonrasında ameliyatımı yaptı. Yani acil bir durum yokmuş :) Üstelik kapakçığımı da değiştirmek yerine tamir etti, böylece kan sulandırıcı kullanmama gerek kalmadı. Mustafa hoca dışında ise kimse tamir seçeneğinden bahsetmemişti. Eğer bir kalp ameliyatı olmanız gerekiyorsa 2. Uzman görüşü olarak kesinlikle Mustafa hocaya görünmeden ameliyat olmayın derim. Konunun uzmanı değiliz bu sebeple bize ne kadar bahsediliyorsa o kadar biliyoruz, Mustafa hoca tüm seçenekleri ameliyatlarında kullanabildiği için bu seçeneklerden bahsediyor, haftaiçi/sonu, gündüz/gece demeden çok özverili ve çok ilgili çalışıyor. Ek olarak benim takip sürecimde de babamın 3. Kalp ameliyatını yaptı, üzerinden 5 sene geçti o da çok memnun kaldı. Her şey için çok teşekkür ederim:)
Hazar Artuç
Hazar Artuç
19 Ekim 2023
İlgi alaka sorularımıza geri dönüş hızlı ve anlaşılabilir, tebrik ediyorum başarılarınızın devamını diliyorum, sizler eksik olmayın. ????
Mustafa Güden
Mustafa Güden - DoktorTakvimi.com
Mustafa Güden - DoktorTakvimi.com

Paylaştığınız değerli yorumlarınızı ekip olarak yakından takip ediyoruz. Beğeni ve yorumlarınızla bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz.