Hasta Hikayeleri

Küçük Kesi ile Endoskopik Mitral Kapak Tamiri

Kalbindeki mitral kapak yetmezliği şikayetiyle muayeneye gelen İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Abdullah Sultan, küçük yaradan endoskopik mitral kapak tamiri ameliyatıyla sağlığına kavuştu.

Mitral Kapak Tamiri

Ciddi nefes darlığı şikayetiyle muayeneye gelen Neslihan Hanım, mitral yetersizliği ve kalp yetmezliği tanısıyla tedavi edilerek sağlığına kavuştu.

İnfektif Endokardit (Kalp Kapak Enfeksiyonu)

Şiddetli bel ağrısı şikayetiyle muayeneye gelen Refik Bey, İnfektif Endokardit (Kalp Kapak Enfeksiyonu) tanısıyla tedavi edilerek sağlığına kavuştu.

Mitral Kapak Tamiri

Hastamız Tuba Yıldızdağı, Eylül 2020’de mitral kapak yetersizliği olduğunu öğrenmiş ve acilen ameliyat olmadığı takdirde üç ay içinde yaşamını yitireceği söylenmiş. Bu durum karşısında hastamız merkezimize ikinci bir görüş almak için büyük bir korku ve heyecanla başvurdu. Biz de ekokardiyografi yaparak durumunu değerlendirdik ve ameliyatın gerekli olduğunu ama acil olmadığını belirttik.

Bu arada hastamız iki ay sonra bir torunu olacağını ve bu süreyi bekleyip bekleyemeyeceğini sordu. Biz de torunu olduktan sonra gelmesini ve durumunu tekrar değerlendirerek ameliyatın gününü belirleyebileceğimizi söyleyerek bu bekleme sürecindeki ilaçlarını düzenledik.

Tuba Hanım’ın torunu 26 Aralık 2020’de dünyaya geldi. Hastamızı Şubat 2021’de tekrar muayene ettikten sonra değerlendirerek ameliyat olmasına karar verdik. Hastamızı 11 Şubat 2021’de mitral kapak tamiri ameliyatı yaptık. Şu anda hastamızın herhangi bir kaçağı bulunmuyor. Durumu iyi olan ve torunuyla mutlu bir yaşam sürdüren Tuba Hanım’a tüm sevdikleriyle birlikte sağlıklı günler diliyoruz.

Koroner Bypass, Mitral Kapak Değişimi, Triküspit Kapak Tamiri

Birçok hastaneye başvurması sonucunda ameliyatı riskli olduğu için müdahale edilmeyen İlhan Benzer’e yaptığımız tetkikler sonucu koroner arter hastalığı, mitral ve triküspit kapaklarında ciddi derecede kaçak olduğunu tespit ettik.

Ameliyatını planlayarak yaptığımız hazırlıkların ardından koroner bypass, mitral kapak değişimi ve triküspit kapak tamiri operasyonu yaptık.

Hasta Yorumları

N.T.
28 Temmuz 2023

Nisan 2023 ayında kalp kapakçıklarımdaki kaçırma artıp, çok çabuk yorulmaya başlayınca hayat kalitem çok düştü ve moralim çok bozuldu. Açık ameliyatı önermedikleri için başka yollar aramaya başladık. Doktor olan oğlum birçok doktorla görüştü, sonunda Mustafa Güden Hocaya ulaştık. Kızım İstanbul'da...

S.C.
26 Temmuz 2023

Daha önce doktora gittim, tanı orada konuldu fakat sorunuma çözüm bulamadığım için sizi tercih ettim. Başta sevgili doktorum Mustafa Güden olmak üzere asistanı Serdal Bey ile anestezi doktorum Sevim Hanım’a, benim 4. ameliyatım olduğundan dolayı hepimiz umutsuzken onların bize aşıladığı umut ve iç...

O.C.
19 Temmuz 2023

Ameliyatım çeşitli sebeplerden dolayı bir çok kez ertelendi. Nihayet gerçekleştiği için memnunum. Aynı zamanda başarılı bir ameliyat geçirdiğimi de biliyorum. Mustafa Bey, Sevim Hanım ve asistanları Serdal Bey'le internette izlediğim videolar ve kardiyoloğumun tavsiyesi üzerine tanıştım. Mustafa Bey'in...

Ş.M.
12 Temmuz 2023

Şişkinliklerim, yorgunluğum, nefes alış-verişim, yürüyüşlerim düzene girmeye başladı. Her geçen gün daha iyi oluyorum. Önce Allah sonra kıymetli doktorum Mustafa Bey sayesinde hayata yeniden tutundum. Ameliyat sonrası aksi giden hiçbir şeyim olmadı. Mücadele veriyorum ve daha iyi olacağıma inanıyorum....

R.A.
6 Temmuz 2023

Teşhis 2014 yılında farklı bir hastanede konuldu. 2014 yılı için genel kanı hemen ameliyat olmamdı. Ancak Prof. Dr. Mustafa Güden ile görüşmemde anevrizmanın hala sınırlarda olduğunu, ameliyat için acele etmememiz gerektiğini belirtti. Ameliyatın risklerini, sonrasında neler olabileceğini detaylı bir...

O.Y.
31 Mayıs 2023

Daha önceden aort kapak ameliyatı olduğumdan düzenli olarak kontrollerimi yaptırıyordum. Fakat son 5 aydır nefes darlığı, gözlerimde sararma, karında şişlik gibi birtakım durumlar oluştu. Kardiyoloji doktorum yapılan tetkikler sonucunda aort kapakta problem olduğunu ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi....

E.K.
24 Mayıs 2023

Tavsiye üzerine gittimiz Mustafa Hocam’dan Allah razı olsun. İlk muayenede ilgisi, alakası, operasyona ait tüm bilgileri bize aktarması, aklımızdaki soru işaretlerini gidermesi, bize çok güven verdi ve sorunsuz bir ameliyat geçirdim. Ameliyattan sonra da şikayetlerim neredeyse yok denecek kadar azaldı....

S.K.
1 Mayıs 2023

Mustafa hocaya ilk muayeneden şu ana kadar olan tüm ilgi, alakasına ve takibine minnettarız. Tüm süreci şeffaflığı ile açıkladı ve yönlendirmelerde bulundu. Enerjisinin ve başarılarının daim olmasını dilerim. Tüm ekibe teşekkür ederim.

M.V.
29 Nisan 2023

Doğuştan gelen kalp kapak ve aort damar genişlemesi hastalığına sahiptim. Günlük yaşantımı etkiliyor ve nefes dargınlığı, çarpıntı ve halsizlik gibi şikayetlerim oluyordu. Yaklaşık 10 yıldır takip altındaydım. Doktorlar ameliyat olmamın çok riskli olduğunu söylüyordu.

Bunun üzerine biz de tavsiye ile Prof....

F.T.M.
24 Nisan 2023

Mustafa hocayı tercih etme sebebim kardiyoluğumuzun yönlendirmesinden sonra muayeneye geldiğimizdeki konuyu ele alışı, uzun uzun akılda soru bırakmayana kadar net bir şekilde operasyon öncesi ve sonrasını açıklayarak güven vermesinden dolayı oldu.

27 Eylül 2022 tarihinde Mustafa hocam tarafından kalp...

Instagram'daki Yorumlar

Diğer Web Sitelerindeki Yorumlar

MÜKEMMEL
'da 18 inceleme
Homa Kabiri
Homa Kabiri
3 Mayis 2023
He operated my father in 2014. The whole experience from admission to discharge was great and very positive. My father is in good health and admires Prof Guden. He wishes to see him again to say thank you once again. He is a real doctor by all means.
Hakan
Hakan
24 Ocak 2023
Kalp ameliyatı gibi yüksek riskli bir operasyon öncesi Mustafa hocadan da mutlaka ikinci bir görüş almanızı öneriyorum. Özellikle kalp kapak ameliyatları konusunda Türkiye'de sayılı cerrahlardan biri olan Mustafa hoca, hastalara yaklaşımıyla bir doktordan çok daha fazlası olduğunu söyleyebilirim. Birçok kalp cerrahı veya kardiyoloğun yanı sıra durumu acil olmayan hastaları muayene ederek düzenli aralıklarla takibe alıyor ve zamanı geldiğinde ameliyat ediyor. Hakkındaki yorumları internette okuduğunuzda Mustafa hocaya muayene olmanızın ne kadar doğru bir karar olduğunu anlayacaksınız.
Serafettin Fidan
Serafettin Fidan
23 Ocak 2023
12yıl önce hocamız beni hayata döndürdü Allah'a şükür Hocam 12 yıl Sorada Eşim Sevim Fidanı Bay Pas ettiniz Teşekkürler........
Elif Şimşek
Elif Şimşek
18 Ocak 2023
2014 yılında farklı cerrahların acil ameliyat olman gerekiyor dediği ameliyatımı, takip altında 2021 yılına kadar erteledi. Bu durum benim için büyük avantaj oldu. Yine farklı cerrahların kapak değişimi dediği ameliyatimi kapağımi onararak yaptı. Kan sulandırıcı kullanmak zorunda olmamak sevindirici. 2 yıla yaklaştı ameliyat olalı. Kardiyoloğumun söylediği şey şu; bugüne kadar gördüğüm ameliyatlar arasında en iyilerden biri senin ameliyatın. Mustafa bey mesleki anlamda çok başarılı çok memnun kaldık. Fakat insani yönü ile de harika bir insan. Son derece mütevazı, hastasına empati ile yaklaşan merhamet sahibi bir cerrah. Allah başarılarını daim, ömrünü uzun etsin.
Cavit Ellialtı
Cavit Ellialtı
11 Ocak 2023
Mustafa hocaya geçtiğimiz ay mitral kapak ameliyatı için gittik. Hem ameliyat sürecinde hem sonrasında bize çok babacan davrandı, çok destek oldu. Hekimliğinin yanı sıra gerçekten muhteşem bir insan. Allah ondan razı olsun, iyi ki varsın hocam.
Fevzi D
Fevzi D
8 Aralık 2022
Annemin aort kapağı ve aort damarının değişmesi gerekiyordu. Tavsiyeler üzerine Mustafa hocamla görüştük. Kendisi süreç hakkında bizi çok iyi bilgilendirdi. Yapılan Bentall ameliyatı çok başarılı geçti. Bugün ameliyat sonrası ilk kontrolünü oldu ve her şey yolunda çok şükür. Kendisine ailece çok teşekkür ediyoruz Allah razı olsun. Emeklerine sağlık.
tuncay çalışkan
tuncay çalışkan
30 Ağustos 2022
Çok başarılı
abudar alganadi
abudar alganadi
23 Ağustos 2022
Mustafa Hocam, He is best surgeon whom ever I knew, still like 10 years back when he teach me all complex surgeries,,, Appreicate & Go ahead
ibrahim öztürk
ibrahim öztürk
7 Ocak 2022
Süper biri anlatamam
Mustafa Güden
Mustafa Güden - DoktorTakvimi.com
Mustafa Güden - DoktorTakvimi.com

Paylaştığınız değerli yorumlarınızı ekip olarak yakından takip ediyoruz. Beğeni ve yorumlarınızla bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz.