fbpx

Hasta Hikayeleri

Küçük Kesi ile Endoskopik Mitral Kapak Tamiri

Kalbindeki mitral kapak yetmezliği şikayetiyle muayeneye gelen İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Abdullah Sultan, küçük yaradan endoskopik mitral kapak tamiri ameliyatıyla sağlığına kavuştu.

Mitral Kapak Tamiri

Ciddi nefes darlığı şikayetiyle muayeneye gelen Neslihan Hanım, mitral yetersizliği ve kalp yetmezliği tanısıyla tedavi edilerek sağlığına kavuştu.

İnfektif Endokardit (Kalp Kapak Enfeksiyonu)

Şiddetli bel ağrısı şikayetiyle muayeneye gelen Refik Bey, İnfektif Endokardit (Kalp Kapak Enfeksiyonu) tanısıyla tedavi edilerek sağlığına kavuştu.

Mitral Kapak Tamiri

Hastamız Tuba Yıldızdağı, Eylül 2020’de mitral kapak yetersizliği olduğunu öğrenmiş ve acilen ameliyat olmadığı takdirde üç ay içinde yaşamını yitireceği söylenmiş. Bu durum karşısında hastamız merkezimize ikinci bir görüş almak için büyük bir korku ve heyecanla başvurdu. Biz de ekokardiyografi yaparak durumunu değerlendirdik ve ameliyatın gerekli olduğunu ama acil olmadığını belirttik.

Bu arada hastamız iki ay sonra bir torunu olacağını ve bu süreyi bekleyip bekleyemeyeceğini sordu. Biz de torunu olduktan sonra gelmesini ve durumunu tekrar değerlendirerek ameliyatın gününü belirleyebileceğimizi söyleyerek bu bekleme sürecindeki ilaçlarını düzenledik.

Tuba Hanım’ın torunu 26 Aralık 2020’de dünyaya geldi. Hastamızı Şubat 2021’de tekrar muayene ettikten sonra değerlendirerek ameliyat olmasına karar verdik. Hastamızı 11 Şubat 2021’de mitral kapak tamiri ameliyatı yaptık. Şu anda hastamızın herhangi bir kaçağı bulunmuyor. Durumu iyi olan ve torunuyla mutlu bir yaşam sürdüren Tuba Hanım’a tüm sevdikleriyle birlikte sağlıklı günler diliyoruz.

Hasta Yorumları

İrfan Özgültekin
10 Nisan 2021

2020 Eylül ayında spor yaparken aşırı terleme, erken yorulma, tansiyon düşmesi şikayetlerim üzerine kardiyoloğa göründüm. Detaylı tetkikler neticesinde ileri derece aort kapak darlığı, buna bağlı aort damarında genişleme tanısı kondu. Bursa, Ankara ve İstanbul'da alanında yetkin dört kalp damar cerrahı profesöre...

Batuhan Kartal
4 Nisan 2021

11 yaşımdayken çocuk doktorunun tespitiyle kardiyoloji polikliniğine gittiğimde marfan görünümlü mitral kapak problemim olduğunu öğrendim. Tedavi ve takip sürecimiz 5 yıl kadar sürdü. Daha sonra araştırarak, Mustafa hocam hakkında bilgi alarak kendisine mail yoluyla ulaştık ve bizi kabul etti. Tanışma sürecinden...

Tanbay Süelözgen
17 Şubat 2021

Yıl 2014, göz doktorumun tavsiyesi üzerine gittiğim farklı bir hastanede kardiyoloji servisinde kalp kapakçıklarımdan birinin doğuştan olmadığını öğrendim (yaş 42 ).  Çok teknik terime girmeyeceğim, bir sene sadece bebe aspirini ile geçirdikten sonra bir atak ve ilk stendimizi taktık, sene 2015.

İlerleyen...

Kübra Toper
23 Aralık 2020

Daha önce aort ve mitral kapaktan ameliyat olan annemin 3.kapaktan da (triküspit) ameliyat olması gerektiği, Antalya'da takipli olduğumuz değerli doktorumuz Dr. Öğr. Üyesi İsmail Ateş hocamız tarafından söylendi.

İkinci kez açık kalp ameliyatı olacağından dolayı endişeliydik ve riskli olacağını biliyorduk....

Fehmi Yayla
30 Kasım 2020

30.11.2020 tarihinde hastaneniz kalp damar cerrahisi bölümünde çok değerli Prof. Dr. Mustafa Güden hoca ve ekibi Op. Dr. Amir Aghayev, anestezi Dr. Sevim Tarakçı Kolsuk ve ayrıca Mustafa Güden hocanın asistanı Serdal Akbulut ve 5. katta çalışan tüm hemşire ve yardımcı personele ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederim.

Hesna Dönmez
28 Kasım 2020

28.11.2020 tarihinde eşim Hesna Dönmez, kalp kapak ameliyatı olmuştur. 2 kapak değişimi 2 odalı pil takılmıştır. Ameliyat hocamız Mustafa Bey'e ve yardımcıları servis ekipmanları, asistanı Serdal Bey'den her birine tek tek teşekkür ederiz. Sizlerden ve bizlere yardımcı olan personelden Allah razı olsun. Allaha...

Anıl Erturan
13 Ekim 2020

Birçok hastane gezmeme rağmen bir türlü kendimi hiçbir doktora emanet edemedim. En son bir tanıdık aracılığıyla Mustafa hocayla görüşme fırsatı buldum. Önce tabii ki başarılarıyla, daha sonra samimiyeti ve içtenliğiyle beni 10 dakikada ikna etti. Şu an hastanedeyim, küçük kesi ile ASD ameliyatı...

Alper Aker
12 Ekim 2020

01.09.2020 tarihinde endokardit teşhisi ile tavsiye üzerine Mustafa Güden hocamızın yanına geldik. Hastaneye girdiğimiz andan itibaren çok iyi şekilde karşılandık. Mustafa Güden hocamızın asistanı Serdal Bey bizleri her konuda detaylı bir şekilde bilgilendirip yönlendirdi.

Hastaneye yatışımız gerçekleşti ve...

Özlem Yılmaz
10 Eylül 2020

Mustafa Güden ve ekip çalışanlarına tek tek teşekkür ederim. Kat çalışanlarından, hemşirelerden, Mustafa Güden'in asistanı Serdar Bey'e herkes çok özgüvenli ve çalışmalarında harikalar.  Hepsini tanıdığıma çok memnun oldum. Minnettarlığımı sunarım, saygılar.

Ekrem Yüzbaşı
28 Ağustos 2020

12.08.2020 tarihinde hastanenize bypass ameliyatı olmak üzere yatışım yapılmıstı.Allah'a şükürler olsun 22.08.2020 tarihinde çıkış işlemleri yapılması için bekliyorum. Bu zorlu süreçte bizlere her konuda desteklerini veren ilk günden itibaren kalben mutmain olmamıza vesile olan başta Dr. Erkam Olgun hocamıza,...

Instagram'daki Yorumlar

Diğer Web Sitelerindeki Yorumlar

Mustafa Güden - DoktorTakvimi.com
Mustafa Güden