fbpx

Murat Civan

Yazıma çok kıymetli doktorlarımız Prof. Dr. Mustafa Güden ve Prof. Dr. Bilal Bostosun’a teşekkürlerimle başlamak istiyorum.

7 yıl önce babamın göğsünde ani ağrı ve yanma şikayetiyle eve ambulans çağırıp hastaneye götürdük. Hastaneye gittikten sonra ilk 3 4 saat teşhis konulamadı. Sonrasında çekilen tomografi sonucu aort anevrizması teşhisi konuldu. Ancak Sakarya da hiçbir doktor (devlet hastanesi + özel hastaneler) müdahale etmeye cesaret edemediğinde bizi İstanbul a sevk ettiler. İstanbul da kaldığımız hastanedeki doktorların ileri gelenleri (hastane ve doktor ismi vermek istemiyorum) 3-4 gün hastanede yattıktan sonra “hastanız için yapacak bir şey olmadığını söyleyerek” adeta bizi başından savarak, bizi kendi halimize bıraktılar.

Sonrasında Allahın da büyük takdiri ilahisiyle kıymetli hocam Prof. Dr. Bilal Boztosun ile tanıştım. Bilal hocamın sayesinde Prof. Dr. Mustafa Güden hocamı tanıdım. İki kıymetli hocam elbirliği ile babamın 12,5 cm genişliğine ulaşan aort damarına çok başarılı bir ameliyat ile 40 cm uzunluğunda stent taktılar (Aralık 2011).

3 ay önce babam yine rahatsızlandı, tomogrofi sonucu bu kez aort damarın alt tarafında anevrizma teşhisi konuldu (Abdonimal aort anevrizması). Bu kez işimiz daha zordu, anevrizma aortun alt bölümünde olduğu için açık ameliyat gerekliydi. Ancak biz hiç düşünmeden babamı önce Allah’a sonra kıymetli hocalarımıza emanet etme kararı alarak ameliyat yaptırdık (Mart 2018).

Çok şükür ki 9,5 saat süren bu ameliyatımızı da hocalarımız çok başarılı bir şekilde gerçekleştirdi ve 7 yıl önce “bizim hastanız için yapacak bir şeyimiz yok” denilen babam şimdi hiç rahatsız olmamış gibi günlük hayatına devam ediyor.

Hocalarımızın özelliklerini saymakla bitiremem ama yazmadan geçemeyeceğim en büyük özelliklerinden biride pozitif enerjili olmaları ve hasta ile diyologları… daha muayene esnasında hastalığın %50 si geçiriyor sanki :))

Kalp damar rahatsızlığı olan birini duyduğumda hiç düşünmeden, tereddüt etmeden hocalarımıza yönlendiriyorum.

İki hocamdan da Allah razı olsun, ömürlerini uzun eylesin, onları başımızdan eksik etmesin

Yoruma kapalı.