fbpx

Mitral Kapak Tamiri Ameliyatını Erteleme Durumunda Ne Olur?

Mitral kapak tamiri ameliyatını erteleme durumunda, tamir şansınızı kaybedeceğiniz şeklinde bir genelleme yapmak yanlıştır.

Mitral kapak hastalığının ilerlemesi, kapak deformasyonunun ve yetmezliğinin şiddetine, hastalığın belirtilerine, ventrikül fonksiyonlarına, kalbin çapı, akciğer damar basıncına ve ritim bozukluğuna bağlıdır. Bu nedenle mitral kapak hastalığı olan bir hasta düzenli olarak takip edilmeli ve uygun ameliyat zamanı doktor tarafından belirlenmelidir.

Sonuç olarak mitral kapak tamiri ameliyatını ertelemek, tamir şansınızı kaybedeceğiniz anlamına gelmediğini bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Uygun takip ve değerlendirme ile ameliyatın doğru zamanda gerçekleştirilmesi mümkün olabilir.

Hastalarımızın sağlık durumlarını ve hastalığın ilerleme hızını değerlendirerek, en uygun zamanda ameliyat yapılması konusunda deneyimli ekibimizle birlikte hastalarımıza rehberlik ediyoruz. Kalp ameliyatları hakkında detaylı bilgi, ikinci uzman görüşü ve randevu için asistanımıza 0545 605 14 14 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Yoruma kapalı.