fbpx

Mahir Ter

59 yaşındayım. Bundan 8 yıl önce aort damar genişliği teşhisi kondu ve takipli hastaydım. Aort damarın karın bölgesinde sızıntı durumu olmuş, karın ağrısı ve yüksek tansiyon şikayeti ile Haziran ayında hastane yoğun bakım altına alındım. Yapılan kardiyolojik incelemeler sonucu takipte olduğum kalpten çıkan aort damarımın genişlediği görüldü ve cerrahi müdahalenin uygun olduğuna karar verildi. Bir doktor akrabamızın tavsiyesi ve referansı ile Mustafa Güden hocamıza muayeneye gittim.

Muayene gününe kadar yaşadığım tüm sıkıntılı süreçler belirsizlikler tüm aileyi de psikolojik olarak oldukça yıpratmıştı. Ancak Mustafa hocamızın yaklaşımı vakayı ele alış biçimi ve tedavisini bizim anlayabileceğimiz şekilde açıklamaları, bende ve tüm ailemde son derece olumlu bir etki bıraktı. Hocamızın bizde oluşturduğu güven duygusu ile doğru yerde olduğumuza karar vererek onun ve ekibinin ehil ellerine teslim olduk. Operasyonumuz Ağustos ayında gerçekleşti.

Ameliyat sonrasında da çok şükür herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Sayelerinde normal hayatıma çok kısa sürede kavuştum. Sadece fiziksel değil psikolojik olarak da son derece rahattım. Günlük 10 km yol yürüyebiliyorum. Hem ben hem ailem çok yıpratıcı olabilecek bu süreci hocamızın sayesinde atlatmış bulunmaktayız. Kendilerine minnettarız. Başta Prof. Dr. Mustafa Güden hocam olmak üzere Amir ve ameliyat ekibine, kardiyoloji bölümünden Doç. Dr. Ekrem Güler’e, koordinatör Serdal Bey’e, ameliyat sonrası bakım ve rahatımı sağlayan tüm servis çalışanlarına şükranlarımı sunar, çalışmalarında başarılar dilerim. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin. Elinize emeğinize sağlık.

Yoruma kapalı.