fbpx

Ömer Yurdaün

Hastalığımı ilk öğrendiğimde 60’lı yaşlardan önce ameliyatın gündeme geleceği hiç aklımda yoktu. Son kontrolümde ameliyat olmam gerektiğini öğrenince çok tedirgin oldum. Daha öncede yaptığım araştırmalar sonucunda kapakçık değişiminin herkes tarafından yapıldığını fakat kapakçık tamirinin çok yaygın olmadığını ve Mustafa Hoca’nın bu alanda çok tecrübeli olduğunu biliyordum. Sektörden kiminle konuşsam istisnasız herkes aynı şekilde Mustafa Hoca’ya muayene olmamı önerdi.

Muayeneye gittiğimde Mustafa Hoca da aynı şekilde ameliyat olmam gerektiğini ve çok yüksek bir olasılıkla değişime gerek kalmadan tamir olabileceğini söyledi. İlk andan beri hocanın yaklaşımı, enerjisi, pozitifliği sayesinde birçok konudaki endişelerim geçti ve her anlamda hocaya sonuna kadar güvendim. Bu, ameliyat öncesinde kendimi ve ailemi kafa olarak sürece hazırlamak açısından çok değerliydi. Çok şükür başarılı bir ameliyat sonrasında sağlığıma ve aileme kavuştum. Açık kalp ameliyatı olmasına rağmen 3-4 haftalık bir süreçte %90 seviyesinde normal hayatıma dönüş yapabildim.

Başta Mustafa Hocam olmak üzere, Amir Hoca, Sevim Hoca, her türlü nazımızı çeken, her konuda destek olan Serdal Bey, kalp damar cerrahisi ve yoğun bakım hemşireleri, çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Hepsinin sayesinde bu zor süreci en iyi şekilde atlattık. Tüm ailem adına hepsine minettarız.

Yoruma kapalı.