fbpx

Aort Kapak Darlığı Nedir? Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Aort kapak darlığında en önemli ve dikkat edilmesi gereken konu, hastalığın erken teşhis edilmesidir. Aort kapak darlığının belirtileri fark edildiğinde doktora başvurulmalıdır. Bu belirtiler arasında nefes darlığı, göğüs ağrısı, bayılma, çarpıntı ve çabuk yorulma yer alabilir.
Aort kapak darlığı olan kişilerin, teşhis konduktan sonra düzenli tıbbi kontrollerini aksatmamaları ve doktorun önerilerine uymaları da son derece önemlidir. Hastalığın ileri safhalara gelerek gözden kaçırılması durumunda ani ölüm riski gelişebilir. Aort kapak darlığı ciddi dereceye geldiğinde cerrahi müdahale gerekir. Bu nedenle, hastaların, doktorlarının önerileri doğrultusunda ameliyat olmaları ve ameliyat sonrası dönemde düzenli tıbbi kontrol ve takip yapmaları son derece önemlidir.

Aort kapak darlığı olan kişilerin, sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemeleri de takip sürecinde önemlidir. Sağlıklı beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, sigara ve alkol tüketiminden kaçınmak ve stresten uzak durmak gerekir.

Aort kapak darlığı hakkında detaylı bilgi, ikinci uzman görüşü ve randevu için asistanımıza 0545 605 14 14 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Adres ve yol tarifi için iletişim sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kalp hastalıkları ve tedavi yöntemleri için bizi Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Yoruma kapalı.