Minimal Invaziv (Küçük Kesi) Koroner Bypass Cerrahisi

Minimal invaziv (küçük kesi) koroner bypass cerrahisi, kalp damarlarının (koroner arterlerin) tıkanması durumunda kullanılan cerrahi bir yöntemdir. Geleneksel açık kalp cerrahisinde göğüs kemiği açılır ve kalp durdurulurken, bu yöntemde daha küçük kesiler ve minimal invaziv teknikler kullanılarak işlem gerçekleştirilir. Ayrıca halk arasında kapalı kalp ameliyatı olarak da bilinir.

Minimal invaziv (küçük kesi) koroner bypass cerrahisi yöntemiyle yapılan ameliyatların birçok avantajı bulunur ve özellikle bu yöntemle yapılan ameliyatlar hasta için büyük konfor sağlar.

????‍⚕️ Minimal Invaziv (Küçük Kesi) Yönteminin Avantajları

➜ 5 cm veya 5 cm gibi küçük kesi ile yapılır
➜ Kanama ve enfeksiyon riski daha düşüktür
➜ Kan ihtiyacı daha azdır
➜ Estetik olarak daha iyi görünür
➜ Psikolojik açıdan büyük desteği olur
➜ Kısa sürede taburcu imkanı sunar
➜ Hızlı sürede günlük yaşantıya geri dönüş sağlar

Ancak minimal invaziv (küçük kesi) yöntemi her hasta için uygun olmayabilir. Cerrahi ekip ve hastanın durumu, hangi yöntemin tercih edileceği konusunda belirleyici olur. Her durumda bu cerrahi yöntemleri değerlendirmek ve uygun olanını belirlemek için deneyimli bir kalp cerrahıyla görüşmeniz önemlidir.

Ek olarak minimal invaziv (küçük kesi) koroner bypass yöntemiyle yapılan ameliyatların daha düşük risk taşıdığı kanısı da doğru değildir. Ameliyatın minimal invaziv yöntemiyle yapılmasında risk durumunun artması söz konusu olduğunda, ameliyat açık cerrahi yöntemle yapılır. Geleneksel açık yöntemle aynı riskleri taşıdığı durumda ise hastalarda minimal invaziv koroner bypass cerrahi yöntemi tercih edilir.

2004 yılından bu yana minimal invaziv yöntemiyle koroner bypass kalp ameliyatlarını tecrübeli ekibimizle birlikte yapıyoruz. Minimal invaziv koroner bypass cerrahisi hakkında detaylı bilgi, ikinci uzman görüşü veya randevu için asistanımıza 0545 605 14 14 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Yoruma kapalı.