fbpx

Kalp Ameliyatlarındaki Risk Oranları Nedir?

0

Birçok kişinin en çok merak ettiği konulardan biri de kalp ameliyatlarındaki risk oranlarıdır. Her kalp hastalığı olan için hemen ameliyat kararı verilemez. Kalp ameliyatının avantajlarının risklerinden daha çok olmaya başladığı noktada ameliyat lehine karar verilmelidir.

Bütün ameliyatlarda olduğu gibi kalp ameliyatları da belli riskler içerir. Kalp ameliyatlarında en önemli risk hastanın ameliyat sonrası kaybedilmesidir. Bu risk hastalığın ve ameliyatın çeşitlerine göre değişir. Koroner bypass ameliyatı için risk %1 iken, kapak ameliyatlarında %5’e kadar çıkar. Bazı kalp hastalıklarında ameliyatın riski %30’a kadar çıkabilir. Hastanın yaşına, genel durumuna, kalp hastalığı beraberindeki diğer hastalıklara ve daha önce geçirilmiş ameliyatlara bağlı olarak bu risk artar.

Ameliyat öncesi hastalarımıza ve yakınlarına, hastalık, yapılması gereken ameliyat konusunda ve söz konusu ameliyatın riskleri hakkında detaylı bilgi verilir ve akıllarındaki bütün sorular cevaplandırılır. Hasta ve yakınları detaylı bir şekilde bilgilendirildikten sonra ameliyat için birlikte karar verilir.

Kalp hastalıkları ve ameliyatları hakkında detaylı bilgi, ikinci uzman görüşü veya randevu için asistanımıza 0545 605 14 14 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.