fbpx

Triküspit Kapak Hastalıkları ve Cerrahi Tedavi Yöntemleri

0

Triküspit kapak, kalbimizin sağ atrium (kulakçık) ve sağ ventrikül (karıncık) arasındaki kan akışını düzenler. Ancak çeşitli nedenlerle triküspit kapak hastalanabilir ve bu durum kalp fonksiyonlarını olumsuz etkileyebilir.

Triküspit kapak, genellikle sol taraftaki kapak hastalıkları ile ilişkilendirilir, ancak bu yanlış bir inançtır. Sol taraftaki kapaklardaki sorunlar düzeltilse bile triküspit kapaktaki sorun otomatik olarak çözülmez ve genelde triküspit kapak ihmal edilir. Bu nedenle, triküspit kapak sağlığı da ayrı bir öneme sahiptir.

Triküspit kapak hastalıkları; darlık, yetmezlik, atrezi ve Ebstain Anomalisi gibi nedenlerle gelişebilir. Bu hastalıklar, kan akışını yavaşlatır, geriye kan kaçağına neden olur ve kalp performansını olumsuz etkiler. İlaç tedavisi nadiren etkili olduğundan, genellikle cerrahi müdahale gereklidir.

Hasta sağlığı ve yaşam kalitesini her zaman ön planda tutuyoruz. Ekokardiyografi ile triküspit kapak değerlendirmesi yaparak, hastaların ameliyat öncesi durumlarını en iyi şekilde anlıyor ve uygun durumlarda triküspit kapak tamiri veya değişimi ile hastalarımızın yaşam kalitelerini artırıyoruz. Yüksek başarı oranlarımızla triküspit kapak tamiri operasyonları gerçekleştiriyor ve hem ulusal hem de uluslararası düzeyde triküspit kapak cerrahisi eğitimleri veriyoruz.

Triküspit kapak hastalıkları ve ameliyatları hakkında detaylı bilgi, ikinci uzman görüşü veya randevu için asistanımıza 0545 605 14 14 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı bir kalp, hayatınıza değer katar. Kalp sağlığınızı önemseyin ve hayatınızın her anının tadını çıkarın. Sevgi ve sağlıkla kalın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.