fbpx

Kalp Ameliyatları: Aort Kapak Tamiri veya Değişimi

0

Aort kapağı, kalbinizden çıkan kan akışını kontrol eden önemli bir yapıdır. Ancak aort kapak darlığı veya yetmezliği gibi sorunlar yaşanabilir. Aort kapak tamiri veya aort kapak değişimi, bu gibi durumlarda düşünülen tedavi yöntemleridir.

Aort Kapak Darlığı ve Yetmezliği

Doğuştan gelen veya sonradan kazanılan bir hastalıktır. İleri safhalarda kalbin iş yükünü artırarak kalp yetmezliğine neden olur. Erken teşhis ve tedavi önemlidir.

Aort Kapak Tamiri veya Değişimi

Uygun cerrahi müdahale, hastanın tıbbi durumuna göre belirlenir. Öncelikli olarak aort kapağın tamir edilmesi tercih edilir. Tamir edilemedeği durumlarda aort kapağın değişimi söz konusudur. Bunun dışında yeni yöntemler olarak Ozaki Prosedürü veya dikişsiz aort kapak değişimi gibi teknikler tercih edilir. İleri yaş veya diğer faktörler göz önüne alınarak, cerrahi riskin yüksek olduğu hastalarda, geleneksel cerrahi yerine TAVI yöntemi alternatif olarak düşünülebilir.

Ameliyat sonrası, doktorunuzun önerdiği ilaçları düzenli kullanmak bu noktada oldukça önemlidir.

Lütfen sağlığınıza dikkat edin ve 40 yaşınızdan itibaren her yıl düzenli kalp kontrollerinizi yaptırmayı ihmal etmeyin.

Aort kapak tamiri ve değişimi hakkında detaylı bilgi, ikinci uzman görüşü veya randevu için asistanımıza 0545 605 14 14 numaralı telefondan ya da iletişim formu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz. Adres ve iletişim bilgilerimizi Google Haritalar üzerinden inceleyebilirsiniz.

Kalp sağlığınızı korumak ve daha fazla bilgi edinmek için diğer yazılarımıza göz atmayı unutmayın.

Sağlıklı ve mutlu bir yaşam için kalbinize iyi bakın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.