fbpx

Doğumsal (Konjenital) Erişkin Kalp Hastalıkları

0

Geçtiğimiz günlerde Konjenital Kalp Hastalıkları ve Hastaların Yetişkinlik Dönemi başlıklı yazımısı sizlerle paylaştığımız gibi, doğumsal erişkin kalp hastalıkları, doğduğundan beri var olan ve erişkinlikte de devam eden kalp hastalıklarıdır. Özellikle kalpte delik olması veya kapaklarda bozukluk olması gibi durumları içerir. Bu hastalarda daha önceden ameliyat olmuş olanlar da olmamış olanlar da bulunur. Erişkin yaşa geldiklerinde, ameliyat olmalarına rağmen, yeniden kapaklarla ilgili problem çıkabilir ve bu nedenle tekrar ameliyat olmaları gerekebilir.

Bu hastalar, ekokardiyografi ve anjiyografi gibi görüntülüme yöntemleriyle değerlendirilir. Bu değerlendirme sonucunda, tekrar bir ameliyat gerekip gerekmediği ya da takip edilmesi gerekip gerekmediği belirlenir. Ameliyat olmaları gerektiğinde, deliğin tamir edilip kapatılması veya kapakların tamir edilip değiştirilmesi gibi ameliyatlar yapılır. Bu ameliyatlar, hastaların daha kaliteli ve rahat bir yaşantıya sahip olmalarını sağlamayı hedefler.

Doğumsal (Konjenital) erişkin kalp ameliyatları hakkında detaylı bilgi hakkında, ikinci uzman görüşü veya randevu için asistanımıza 0545 605 14 14 numaralı telefondan ya da iletişim formu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz. Adres ve iletişim bilgilerimizi Google Haritalar üzerinden inceleyebilirsiniz.

Kalp sağlığınızı korumak ve daha fazla bilgi edinmek için diğer yazılarımıza göz atmayı unutmayın.

Unutmayın, sağlığınız sizin en değerli varlığınızdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.