fbpx

Aberran Sağ Subklavyen Arter (Aberran Sağ Kol Damarı veya ARSA)

0

Aberran Sağ Subklavyen Arter (Aberran Sağ Kol Damarı veya ARSA), sağ kolu besleyen atardamarın, aort olarak adlandırılan ana atardamarın normal yerinden çıkmaması durumunu ifade eder. Sağ kolu besleyen bu atardamar, sol kolu besleyen atardamardan sonra çıkıp yemek ve soluk borusunun arkasından geçerek sağ kola yönlenilir. Bu durum doğuştan olur ve damar normalden farklı bir seyir izler.

Aberran Sağ Subklavyen Arter, bir anatomik varyasyon olarak kabul edilir ve bazı durumlarda ciddi belirtilere neden olabilir. Tedavi, hastanın belirtileri, genel sağlık durumuna ve damarın seyrine bağlı olarak belirlenir. Hastada nefes darlığı, yutma güçlüğü var ise cerrahi tedavi gerekir.

Unutmayın; doğru teşhis ve düzenli takip, olası sorunları erken tespit etmemizi sağlar. Uzman bir hekimin rehberliğinde gerçekleştirilen muayenelerle hastaların sağlık durumu düzenli bir şekilde izlenebilir ve gerekirse doğru zamanda ameliyat gibi önlemler alınabilir. Bu süreç, hastaların sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmelerine olanak tanıyan önemli bir aşamadır.

Aberran Sağ Subklavyen Arter ameliyatı hakkında detaylı bilgi hakkında, ikinci uzman görüşü veya randevu için asistanımıza 0545 605 14 14 numaralı telefondan ya da iletişim formu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz. Adres ve iletişim bilgilerimizi Google Haritalar üzerinden inceleyebilirsiniz.

Kalp sağlığınızı korumak ve daha fazla bilgi edinmek için diğer yazılarımıza göz atmayı unutmayın.

Unutmayın, sağlığınız sizin en değerli varlığınızdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.