fbpx

Mitral Kapak Tamirinde Basit ve Kompleks Ameliyatlar Arasındaki Farklar

0

Mitral kapak tamiri ameliyatları basit ve kompleks olarak ikiye ayrılır. Basit mitral kapak tamiri, arka yaprakçığın tek başına çökmesi (prolapsus) veya ritim bozukluğuna bağlı olan ve halkanın genişlemesine dayanan tamirleri içerir. Bu tür tamirler birçok merkezde yapılabilir ve başarı oranları oldukça yüksektir.

Ancak, karmaşık mitral kapak tamiri, ön yaprakçığın çöktüğü (prolapsus), her iki yaprakçığın çöktüğü (prolapsus), Barlow hastalığı ve Marfan Sendromu gibi durumları içerir. Bu karmaşık tamir teknikleri daha fazla cerrahi deneyim ve uzmanlık gerektirir.

Bu nedenle, bu tür kompleks mitral kapak tamiri için referans merkezlerin tercih edilmesi, ameliyat başarı oranını artırır. Marfan Sendromu ve Barlow hastalığı gibi özel durumlar veya iki yaprakçığın çökmesi (prolapsus) durumunda, referans merkezlerine başvurmanız önemlidir.

Mitral kapak tamirindeki başarı oranımız %97-98’dir. Sadece %2-3’lik kısımda tamir yerine kapak değişimi operasyonuna gerek duyuyoruz. Basit ve kompleks mitral kapak mitral kapak tamiri ameliyatları hakkında detaylı bilgi, ikinci uzman görüşü veya randevu için asistanımıza 0545 605 14 14 numaralı telefondan ulaşabilir ya da iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İkinci Uzman Görüşü (Tıbbi Görüş) Nedir?

Kalp ameliyatı olmadan önce mutlaka ikinci bir uzman görüşü almanızı öneriyoruz. Başka bir cerrahın sonuçlarınızı değerlendirmesi veya kendi hekiminizin önerdiği tedavi planının başka bir hekim tarafından gözden geçirilmesine ikinci uzman görüşü veya tıbbi ikinci görüş (second opinion) adı verilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.