fbpx

Torakoabdominal Aort Anevrizması Nedir? Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

0

Göğüs bölümünden başlayarak karın boşluğunu da içine alacak şekilde devam eden aort anevrizmalarına torakoabdominal aort anevrizması denir. Anevrizmalar belli bir çapa ulaştığında yırtılma olasılığını engellemek için mutlaka tedavi edilmelidir ve hayati bir öneme sahiptir. Ancak tedavi seçenekleri hakkında doğru bilgi sahibi olmak çok önemlidir.

Bu anevrizmanın iki çeşit tedavi yöntemi vardır. Biri stent greft ile yapılan ve halk arasında kapalı ameliyat olarak bilinen TEVAR, diğeri ise açık ameliyat olarak adlandırılan konvansiyonel cerrahi yöntemidir. Hastanın genel durumu, ek hastalıkları, anevrizmanın yeri ve anesteziye engel bir durum olup olmadığı değerlendirilerek hastaya en uygun tedavi uygulanmalıdır.

Unutmayın ki torakoabdominal aort anevrizmalarının tedavisi, diğer tür anevrizmalara göre daha yüksek risk içerir ve deneyim gerektirir. Bu zorlu operasyon, sadece dünyada ve Türkiye’de sayılı merkezlerde yapılabilmektedir. Biz, tecrübe ve birikime sahip bir ekip olarak torakoabdominal aort anevrizmalarının tedavisini her iki yöntemle de yapıyoruz.

Torakoabdominal aort anevrizması hakkında detaylı bilgi, ikinci uzman görüşü veya randevu için asistanımıza 0545 605 14 14 numaralı telefondan ulaşabilir ya da iletişim formu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.