fbpx

Referans Mitral Kapak Tamiri Merkezi Nedir?

0

Mitral kapak tamiri operasyonlarında Amerika ve Avrupa’da referans merkez olabilmek için belirli kriterler bulunur. Bu kriterler arasında, cerrahın yılda en az 50 kapak tamiri yapmasından, üst düzey ekokardiyografi uygulamalarına, ameliyat sırasında transözofajiyal ekokardiyografinin kullanımında deneyimli, cerrahi ekiple birlikte bir kardiyoloji ekibinin varlığına kadar uzanıyor. Özellikle, kapak ameliyatı yapılan hastalarda tamir başarı oranının %95’in üzerinde olması da bu kriterler arasında yer alıyor.

Biz, ekip olarak tüm bu yüksek standartları karışılıyoruz. Yılda ortalama 70’e yakın mitral kapak tamiri ameliyatı yapıyoruz ve hastalarımızın mitral kapak tamiri ameliyatlarını %97-98 gibi yüksek başarı oranlarıyla gerçekleştiriyoruz. Operasyon sırasında sadece %2-3’lük bir kısmında kapak değişimi gerekebiliyor.

Türkiye’de her ne kadar referans mitral kapak tamiri merkezi gibi bir oluşum olmasa da, mitral kapak tamiri konusunda Avrupa ve Amerika’daki referans merkezlerinin standartlarında olmamız sayesinde hastalarımıza en iyi tedavi seçeneklerini sunabiliyoruz.

Mitral kapak tamiri ameliyatları ameliyatları  hakkında detaylı bilgi hakkında, ikinci uzman görüşü veya randevu için asistanımıza 0545 605 14 14 numaralı telefondan ya da iletişim formu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz. Adres ve iletişim bilgilerimizi Google Haritalar üzerinden inceleyebilirsiniz.

Kalp sağlığınızı korumak ve daha fazla bilgi edinmek için diğer yazılarımıza göz atmayı unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.